Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA intrebare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

intrebare

Firma A din Romania cumpara marfa de la firma B din Ungaria,marfa pe care o vinde la firma C tot din Ungaria,precizez ca marfa nu intra in Romania,intrebarea mea este :daca se aplica tva ,,,,este facturat in euro.
Multumesc!
Am inteles cum procedez la cumparare...dar la vanzare cum procedez?
Multumesc!
rd. 3 din decont