Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... unde pot ataca sentinta curtii de apel alba?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

unde pot ataca sentinta curtii de apel alba?

Instanta de fond mi-a dat castig de cauza motivand prevederile art 74 CM si specifica ,ca intimata a nesocotit intru totul prevederile acestui articol mai mult intimata nu face dovada indeplinirii conditiilor prev de art 65(2) anume ca desfiintarea a fost efectiva si sa aiba o cauza reala si serioasa!
Am cerut in intampinare respingerea recursului si sdmiterea sentintei formulata de instanta de fond!
Intrebare:Unde pot contesta aceasta decizie a Curtii de apel Alba?
Multumesc mult!
La Inalta Curte de Casatie si Justitie.
Daca aveti motive temeinice ,poate fi atacata la ICCJ
Si va fi respinsa ca inadmisibila ....

:offtopic:
Incercati sa nu mai induceti in eroare persoanele care solicita ajutor ... o hotarare irevocabila se mai poate ataca cu revizuire sau contestatie in anulare. Ambele cai de atac extraordinare sunt judecate de catre Tribunal sau Curtea de Apel, dupa caz.
~ Conținut șters la cerere ~