avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... medicamente compensate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

medicamente compensate

Pensionarii cu un venit de pana la 700 ron li se acorda retete compensate cu 90%.
Interbare: pensionarilor care un in intretinere si alte persoane li se cere media pe membru de familie sau venitul propriu ?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters122901 , utilizator 14:01, 5 Mai 2010
Ati spus dvs. pensionarii cu venit pana la 700 lei .... deci..la venitul propriu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie sub 700 si venit din chirie ladyana ladyana Buna ziua, Sunt pensionara cu o pensie sub 700 ron. din luna martie am inchiriat apart. unei persoane fizice..Doresc sa stiu cum imi va afecta acest lucru ... (vezi toată discuția)
Pensie boala dritaS dritaS sunt pensionar boala cu o pensie de 394 ron iar la eliberarea unei retete compensate mi sa spus ca nu pot beneficia de compensare conf listei B cu pensie sub ... (vezi toată discuția)
Retetele compensate LazaVoichita LazaVoichita Buna ziua, am o problema legata de retetele compensate cu 90% pentru medicamente ,care se acorda pensionarilor cu venituri mai mici de 700 de lei. Daca ... (vezi toată discuția)