Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... nu am rlv
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

nu am rlv

buna ziua,
am o mare problema. am cumparat un apartament de la bunica mea. am avut cadastru facut din 1999 si am facut intabularea in 2010 februarie.
dupa ce am facut actele, notarul mi-a spus ca in termen de 1 luna trebuie sa merg la taxe si impozite sa trec apartamentul pe rol(adica pe numele meu-noul propritar).aici vine marea problema.am dus toate actele dar rlv-ul nu este cum il vor ei(cu tabel sub schema apartamentul, care sa contina toate supafetele camera 1 ,camera 2, sufragerie, bucatarie,hol....)am fost la cadastru si am luat copii dupa cadastru si nu apare.cei de la taxe si impozite nu vor sa-mi faca actele pe motiv ca nu am asa cev.ce sa fac. ajutati-ma va rog.
multumesc anticipat
Luati legatura cu un inginer topometrist care va intocmi lucrarea pe care veti obtine viza OCPI.
luati legatura cu o firma care se ocupa de cadastru si va vor face masuratorile necesare pt realizarea rlv-ului.