Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... PV Circulatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

PV Circulatie

Daca nu am semnat si primit PV de contraventie la o amenda de circulatie care este termenul de prescriere a contraventiei daca nu am luat la cunostinta PV si daca-l mai platesc.
Multumesc.
Din mesajul dvs nu se distinge concret ,ati primit sau nu PV?
OG nr 2/2001 art 14 Executarea sanctiunii amenzii contraventionale se prescrie daca procesul verbal de constare a contraventiei nu a fost comunicat contravenientului in termen de o luna de la data aplicarii sanctiunii
Art 13 Aplicarea sanctiunii amenzii contraventionale se prescrie in termen de 6 luni de la data savarsirii faptei
ynocentta, utilizator
nu am primit PV.
~ Conținut șters la cerere ~