Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilitate profesie liberala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilitate profesie liberala

Buna ziua.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.Un cabinet de avocatura a inchiriat o camera din birou unui alt cabinet de avocatura.Va rog sa-mi ziceti cum fac acum cu venitul din chirie.Deci pana pe 15 mai depun declaratia 200 in care declar veniturile mai putin astea din chirie si nu stiu daca venitul din chirie trebuie inregistrat tot pe declaratia 200.V multumesc
Acestea sunt venituri din inchirieri,dvstra aveti autorizare pt a obtine venituri din servicii de avocatura.
Raspunsul este Da,daca inchirierea s-a facut in numele cabinetul Pfa si aveti autorizatie si pt inchiriere.Luati legatura cu ONRC.
Ec.Angelica-Ana Pop , Contabil