avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale dizolvare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

dizolvare firma

Pentru nedepunere bilant la onrc pe 2007 tribunalul a dat o sentinta de dizolvare a firmei.sa publicat in monitorul oficial . Am facut recurs la curtea de apel dar nu in termenul de 30 de zile de la publicare .Intrebarea este: ce sanse am sa nu-mi dizolve societatea definitiv in situatia in care intre timp am depus situatiile financiare la registrul comertului pe 2007 ,2008 ,2009 si tinand cont ca nici citatiile nu le-am primit deoarece agentul procedural al tribunalului a scris pe citatie ca unitatea este necunoscuta si ca nu se poate afisa in concluzie nici nu am stiut de proces ?.Mai mentionez ca am termen pe 11 06 2010 !
Cel mai recent răspuns: MARGARETA STANCIU , Avocat 15:23, 6 Mai 2010
Daca aveti dovezi ca nu a fost indeplinita procedura de citare, veti fi repus in termen de recurs si va fi admis!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dizolvare societate extra_bobo extra_bobo Detin un srl din 1999 si pentru nedepunerea situatiei financiare pe anul 2007 la orc acesta a dispus dizolvarea . Sentinta sa dat in luna 12 2009 si sa ... (vezi toată discuția)
Societate aflata in lichidare pentru nedepunere bilant Altheea Altheea Asociatul descopera ca societatea se afla in lichidare pentrui nedepunere bilant pe anul 2007, desi s-au depus bilanturile pentru 2008 si 2009. Ce se poate ... (vezi toată discuția)
Hotarare dizolvare societate gabimc gabimc o societate a avut termen 21.06.2010 pt proces intentat de ONRC pt nedepunerea situatiilor financiare. a depus copie a acestor situatii financiare la ONRC . ... (vezi toată discuția)