Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt calificat - schimbare declaratie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt calificat - schimbare declaratie

am facut o prostie impreuna cu 4 colegi am furat 2 stergatoare si o grila ceva ornament de la o bara de pasat am dat un rand de declaratii si am mentinut decaratia ca prima problema e ca unu a schimbat declaratia si a zis cum sa intamplat .........eu pot sa imi schimb din nou declaratia ....ce sanse avem sa scapam......??? am 19 ani nu am cazier :((:stunned: regret ce am facut

poi pot acuma sa ma duc cu cei trei colegi si sa recunoastem adevarul ne primeste??? adica cum sa fac
puscasuvio, utilizator
In functie de atitudinea dvs,din timpul urmaririi penale,de sinceritatea si regretul pentru fapta,de lipsa antecedentelor penale,cu o aparare buna pentru a diminua cat mai mult consecintele juridice ale faptei,puteti beneficia de o sanctiune cu amenda administraticva a procuroruluio,conf.art.18/1 c/pen.
eda, in functie de modul dvs de abordare a declaratiilor pe parcursul UP, recuperarea prejudiciului, puteti beneficia de o sanctiune cu amenda administrativa la parchet, conform art.18/1 c/pen. Angajati-va un aparator din faza de UP.
Succes!