Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... model recurs
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

model recurs

am depus o plangere impotriva unui pv. care a fost respinsa, ma poate ajuta cineva cu un model de recurs, sau eventual un site unde pot gasi asa ceva?

Va multumesc anticipat.
Puteti trimite recursul si prin posta. Recursul trebuie declarat si comunicat instantei in termen de 15 zile libere de la data primirii hotararii judecatoresti pronuntate de instanta de fond (nu intra in calcul prima zi a termenului si nici ziua in care se sfarseste acesta).

Gabriela Pintea, Consilier juridic
bogdan.bogdan a scris:

am depus o plangere impotriva unui pv. care a fost respinsa, ma poate ajuta cineva cu un model de recurs, sau eventual un site unde pot gasi asa ceva?

Va multumesc anticipat.

Ajuta-te singur!
Nimeni nu cunoaste situatia de fapt în care s-a savarsit contraventia si, prin urmare, stii cel mai bine motivele pentru care ataci hotararea primei instante.

Cam taios domnule expert judiciar, eu am cerut doar un model informativ si am primt exact ceea ce cautam de la dl Florin Raican urmand ca situatia de fapt si motivele sa le expun singur.