Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Competenta teritoriala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Competenta teritoriala

Un avocat inscris la Baroul Mehedinti poate asista judecarea unui dosar la Judecatoria Lipova?
Multumesc
Da. Poate la orice instanta de judecata din orice judet (diferenta se face intre avocatii definitivi si cei stagiari).
In raport de vechime,avocatul poate asista judecarea de cauze,indiferent de locatia instantei