Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Decret 257 din 1985
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Decret 257 din 1985

As dori sa stiu cum pot accesa/obtine textul acestui Decret al Consiliului de Stat referitoare la renuntarea la cetatenia romana ( lista de persoane )
Asemenea acte normatice se pot gasi numai la RA Monitorul Oficial.
Data fiind data publicarii decretului de care sunteti interesat, la sediul Monitorului Oficial au si arhiva veche.
Puteti solicita contra cost o copie a acestuia act.
Ceva nu e in regula,nu aveti informatia corecta in ce priveste numarul/data acestui decret, fiindca Decretul Consiliului de Stat nr. 257/1985 se refera la aprobarea unor măsuri pentru realizarea alimentării cu gaze naturale a CentraleiTermoelectrice pe ªisturi Bituminoase Anina (nu cred ca va interesa asta...) si a fost declasificat prin HGR 517/2009.
Oricum, astfel de acte se afla in pastrarea Arhivelor Nationale si pot fi consultate acolo. În baza unei cereri formulate în nume propriu sau prin reprezentant legal se pot obţine extrase, certificate sau copii ale documentelor aflate în păstrarea Arhivelor Naţionale.
Pentru mai multe informaţii, accesaţi pagina Relaţii cu publicul/Cereri şi petiţii a acestei institutii la adresa de mai jos:
[ link extern ] /