Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PROCES DIVORT CU MINORI
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PROCES DIVORT CU MINORI

As dori sa stiu daca la prima infatisare pot sa merg singura la proces si sa cer amanare pentru a-mi angaja aparator si sa cer o amanare pentru acest lucru.Se poate intampla ceva daca din prima infatisare eu nu am avocat?Ma mai intereseaza la ce data se intra in vacanta si pana cand.Va multumesc.
Da, la primul termen puteti solicita amanare pentru angajare aparator.
va puteti duce.. daca vreti sa lungiti mai mult procesul la prima infatisare solicitati un termen de impacare.. va da 2 luni si prindeti vacanta judecatoreasca.. poate ca va da termen si peste vacanta, in septembrie..
dupa aia, la urmatorul termen puteti invoca lipsa de aparator
si tot asa
vacanta incepe la 1 iulie si tine pana la 1 septembrie