avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1390 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... contestatie la executare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

contestatie la executare

buna ziua,
doresc sa va intreb ce inseamna exact contestatia la executare si contestatie in anulare, la obiectul dosarului scrie asa : contestatie la executare (art.461 Cpp) contestatie in anulare, . Ce inseamna, si daca asta ii ca si o revizuire de dosar?sau cum?
Cel mai recent răspuns: Trifan Bogdan , utilizator 08:57, 9 Mai 2010
Dvs ori familia puteti angaja un avocat pt sotul/prietenul dvs.
Acesta va sti ce trebuie facut pentru a vedea dosarul si, in plus, va va acorda mai multe explicatii si sfaturi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie in anulare Gabriel Pop Gabriel Pop Buna.Am rugamintea sa mi precizati in ce termen se poate face o contestatie in anulare de la data ramanerii definitive a unei decizii hotarari a - ... (vezi toată discuția)
Care este calea de atac extraodinara a unei decizii definitve a unui tribunal miniko miniko Am formulat o plangere penala cf. art 278 cpp, plangere impotriva solutiilor date de procuror. A fost trimisa in instanta si Judecatoria mi-a respins plangerea ... (vezi toată discuția)
Contestatie in anulare r.roxyk r.roxyk ce inseamna contestaie in anulare a unei hotarare judecatoresti?...in ce consta? (vezi toată discuția)