Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... contestatie la executare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

contestatie la executare

buna ziua,
doresc sa va intreb ce inseamna exact contestatia la executare si contestatie in anulare, la obiectul dosarului scrie asa : contestatie la executare (art.461 Cpp) contestatie in anulare, . Ce inseamna, si daca asta ii ca si o revizuire de dosar?sau cum?
Dvs ori familia puteti angaja un avocat pt sotul/prietenul dvs.
Acesta va sti ce trebuie facut pentru a vedea dosarul si, in plus, va va acorda mai multe explicatii si sfaturi.