Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensii medicale si pensie de handicapat
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensii medicale si pensie de handicapat

Un cetatean din Romania este legitim sa primeasca in acelasi timp pensie medicala si pensie de handicap ?
Cu multumiri,
DA . Cele doua drepturi nu sunt incompatibile , ci se completeaza , daca sunt intrunite conditiile legale de acordare .
Da ,sunt 2 drepturi legal atribuite unei persoane daca acesta intruneste conditiile legale