avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul salariu bibliotecar comunal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul salariu bibliotecar comunal

Cum se calculeaza salariul pentru o persoana ce lucreaza ca bibliotecar comunal?
Care sunt sporurile si procentele ce intra in salariul de baza?
Ce sporuri raman in afara salarului de baza si pot fi acordate conform legii?
Cel mai recent răspuns: stav , utilizator 14:58, 17 Noiembrie 2010
salar de baza= lege unica de salarizare
salar incadrare
spor vechime max 25%
spor suprasolicitera neuropsihica 5%
spor stabilitate 10%
Alte sporuri=
spor conditii deosebite 15% legea bibliotecii
si indemnizatia de conducere 25% pentru functia de responsabil de biblioteca conform legii bibliotecilor functie de conducere conform codului muncii fiind asimilata cu cea de sef de birou

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul salariu pentru promovare de la gradul i la gradul ia pentru functia de bibliotecar de comuna, cu studii superioare geanina.valean geanina.valean Buna ziua, Va deranjez si eu cu o intrebare: - lucrez la o institutie publica si blibotecarul (cu studii superioare) a promovat prin concurs din functia de ... (vezi toată discuția)
Salariu bibliotecar cameliachivereanu cameliachivereanu Buna ziua! Va rog, ajutati-ma in urmatoarea problema: lucrez din anul 1987 iar, la data de 01. 08. 1996, lucrez la primaria din comuna, pe post de ... (vezi toată discuția)
Modificari unilaterale de incadrare si salariu vasilica53 vasilica53 Buna ziua.Sotia mea este bibliotecara la o biblioteca comunala,prin s.c definitiva am obtinut toate sporurile acordate de catre legea bibliotecior ... (vezi toată discuția)