Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul salariu bibliotecar comunal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul salariu bibliotecar comunal

Cum se calculeaza salariul pentru o persoana ce lucreaza ca bibliotecar comunal?
Care sunt sporurile si procentele ce intra in salariul de baza?
Ce sporuri raman in afara salarului de baza si pot fi acordate conform legii?
salar de baza= lege unica de salarizare
salar incadrare
spor vechime max 25%
spor suprasolicitera neuropsihica 5%
spor stabilitate 10%
Alte sporuri=
spor conditii deosebite 15% legea bibliotecii
si indemnizatia de conducere 25% pentru functia de responsabil de biblioteca conform legii bibliotecilor functie de conducere conform codului muncii fiind asimilata cu cea de sef de birou