Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor vechime - part time
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor vechime - part time

Sa zicem ca lucrez la o firma de multi ani, cu program de 4 ore, iar de cateva luni cu 6 ore. Au obligatia sa imi acorde spor de vechime? In acest rastimp nu am lucrat decat aici.
atlantiana, utilizator
Imi pare rau d-le ca ma obligi sa-ti raspund in felul asta, dar noah ......
Citeste te rog CCM unic pe tzara 2007-2010, iti selectez eu la ce ma refer :P

"CONTRACT COLECTIV DE MUNCA UNIC LA NIVEL NATIONAL pe anii 2007-2010
ART.41
(3) Sporurile minime ce se acorda in conditiile prezentului contract sunt:
d) pentru vechime in munca, minimum 5% pentru 3 ani vechime si maximum 25% la o vechime de peste 20 de ani, din salariul de baza;"
Punct :D
Repet, se poate discuta pe tema de mai sus, e asa greu sa-mi dai dreptate? :))
nu e greu sa-ti dau dreptate:D
E greu sa ai dreptate:))
Imi pare bine ca ai citit si ca imi dai dreptate prin raspunsul tau, adica SE POATE DISCUTA PE TEMA ASTA. N-am zis altceva.
la cine te referi:-/
La cine s-a simtzit :)))))