Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... majorarea pensiei alimentare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

majorarea pensiei alimentare

in urma divortului de aprox 3 ani s-a stabilit pensie alimentare de :250lei la una din fete (care acum la ora actuala este studenta la zi in anul 1) si la cealalta fata 150 lei care la ora actuala este eleva in cls 7 gimnaziu ) doresc sa -mi spuneti ce acte trebuie sa am la dosar ptr majorarea pensiilor alimentare la copii mei .mentionez ca fostul sot ,adica tatal copiilor lucreaza la o intreprind de stat si are salariul f mare dar nu contribuie cu nici un banut in plus ptr a ajuta financiar fetelein afara de pensia de alimentara care o primesc lunar .doresc ca sa stiu cat costa taxa ptr dosar ptr majorare de pensie ?multumesc mult!!
Formulati cerere de marire pensie la instanta, unde atasati sentinta veche prin care s-a stabilit cuantumul pe care vreti sa-l modificati.
Cererea este scutita de taxa de timbru.