Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie a angajatorului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie a angajatorului

Buna ziua!
La 01.06.2007 am fost anuntat telefonic ca o sa-mi fie redus salariul(tuturor angajatilor).Nu am fost de acord cu aceasta decizie dar am fost linistit ca este doar o situatie temporara. Au trecut 3 ani si situatia a ramas neschimbata desi am avut discutii cu conducerea firmei pe aceasta tema.De curand am facut o solicitare in scris conducerii privitor la incalcarea contractului individual de munca si acestia mi-au spus ca exista o decizie privitoare la reducerea salariului. Aceasta decizie nu mi-a fost adusa la cunostinta in scris pana acum...mai mult cred ca aceasta decizie este inregistrata la ITM dupa data de 15.04.2010,adica dupa data contestatiei mele privitoare la reducerea salariului.Pe acea decizie conform spuselor lor este trecut in dreptul salariatului acord telefonic si semnatura sefei de personal.
Este corecta aceasta decizie?
Mai pot sa o contest in acest moment?
Cum poate fi inregistrata dupa 3 ani la ITM o decizie care are ca data de punere in aplicare 01.06.2007 si fara a avea semnatura angajatului?
Va rog sa ma sfatuiti ce pot face in aceasta problema si va multumesc anticipat.
Orice decizie care se depune la ITM trebuie sa fie vizata de catre un inspector sau de catre inspectorul la care este arondata societatea.