Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum scriu in Carnetul de Munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum scriu in Carnetul de Munca

buna ziua. am o situatie de genul : am avut un salariat angajat prin contract de mandat (deci a avut CIM suspendat) pana la data de 31.03.2010. Incepand cu data de 01.04.2010 inceteaza suspendarea, dar tot cu aceasi data i se modifica functia si i se majoreaza sal. s-au facut 2 decizii (una de incetare a suspendarii cu data de 01.04.2010) si una de modificare a functiei si salariului - tot cu aceasi data. nu stiu cat este de corect,le-a facut persoana care se ocupa atunci de aceste probleme. pe mine ma intereseaza cum trec aceste decizii in Carnetul de Munca.
trec fiecare modificare cu decizia respectiva, una sub alta , dar cu aceasi data?
multumesc mult.
Trebuia facuta o decizie de incetare a suspendarii si 1 act aditional de modificare a functiei si salariului.

Fiecare se trece separat, un asubv cealalta, chiar daca este cu aceeasi data.
Intai decizia de incetare a suspendarii si apoi actul aditional de modificare.