Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... divort, actiune partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

divort, actiune partaj

am prima infatisare pt divort, se poate face si partajul la prima infatisare fara a plati cei 3%
di valoarea bunurilor
Puteti face cerere reconventionala solicitand si partajarea bunurilor comune.Taxa o platiti oricum.Daca la primul termen incheiati tranzactie , puteti solicita restituirea taxei de timbru(3%).
multumesc, la ce se refera,, tranzactia''
buna ziua
tranzactia = intelegerea partilor fata de impartirea bunurilor
av daniela
buna ziua ,va multumesc pt raspuns. trebuie sa am toate actele bunurilor la mine?(case terenuri), sau trebuie facut ceva inainte, nu stiu poate la notar?
buna ziua
daca ajungeti la o intelegere pentru redactarea acestei tranzacti luati legatura cu un avocat
av daniela