Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... EFECTUAREA STAGIULUI IN AVOCATURA
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

EFECTUAREA STAGIULUI IN AVOCATURA

Care sunt conditiile de efectuare a stagiului in avocatura pentru absolventii faculatilor de drept cu durata studiilor de 3 ani si masterat obligatoriu de 2 ani?Se pot inscrie la stagiu cu diploma de licentiat dupa absolvirea celor 3 ani si o dovada ca sunt inscrisi la master sau numai dupa ce au obtinut si diploma de masterat?:-/
Da, Andrei, asa e! Ai dreptate!!!

Aici, din pacate, sunt lucruri mai mult din auzite decat pe argumentari... B-)