Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii SALARIZARE
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

SALARIZARE

Buna ziua.Am o vechime in campul muncii de 15 ani.Salarul brut cu care am fost angajat a fost de 780,in timp am ajuns la un brut de 978(mentionez ca mi se spune ca am sporul de vechime introdus in salar) .In contractul colectiv avem specificat : sambetele si duminicile se platesc cu un spor de 25%.Pe fluturas imi apare salariu brut din contract 978 ,ZLUCRATE 850,ORESIMPL 53,ORESIMPL 40(am avut lucrate 3 sambete si 2 duminici si am avut 3 zile de concediu).Fluturasul respectiv este pe luna martie.Lamuriri din partea conducerii nu prea am,ma puteti ajuta dumneavoastra?Bani in mana am luat 767 lei.Va multumesc anticipat.
Multumesc mult pentru raspunsul dat.A-ti putea sa-mi calculati si salariul pe aprilie?Acelasi brut,trei zile de concediu(pe fluturas indco 140),oresimpl 47,oresimpl 32(sambete si duminici),oredublu
93.