Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum pot afla o sentinta
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum pot afla o sentinta

Buna ziua

Ma judec cu un asociat, la termen nu m-am prezentat pe situl Tribunalului apare in dreptul termenului de Incheiere iar un alt termen nu mai este precizat, pentru a afla sentinta trebuie sa ma duc personal la Tribunal dar vreau sa stiu trebuie sa fac o cerere sau ma duc pur si simplu la arhiva cu buletinul si cer sa vad ce s-a hotarat?

Va multumesc
Mergeţi mai bine personal la arhivă, acolo aflaţi toate datele precum şi dacă este redactată sentinţa, cum o puteţi lua etc.
Daca v-ati uitat pe site/ul tribunalului si nu apare un alt termen, in cazul in care se amana judecarea si nici `hotarat`, in cazul in care s/a judecat, poate v-ati uitat prea devreme. Dupa fiecare termen de judecata, doar a doua zi, sau chiar a treia , grefierul poate face mentiunile.
Contactati personal serviciul registratura sau grefa ,care va pot comunica informatii actualizate
~ Conținut șters la cerere ~