Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlu de propietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlu de propietate

In urma decesului bunicilor mei, din partea tatalui, a ramas o mostenire. Dupa moartea lor nu s-a facut succesiunea. Acum 4 ani a decedat si tatal meu. Acum eu si fratii mei suntem mostenitori. Un verisor, din partea tatalui, ne cere copii la certificatul tatalui nostru de deces si dupa buletinele noastre, sa poata face un titlu de propietate pentru a putea deschide succesiunea. Poate sa-si faca titlul de propietate direct pe numele lui,incat noi sa nu mai avem dreptul la nimic?
Daca ar fi vrut sa va inlature de la mostenire nu ar mai fi cerut acte de stare civila.
Va recomand totusi, pentru siguranta, sa cereti detalii privitoare la, Biroul Notarului Public unde urmeaza a fi deschisa succesiunea si sa incercati sa contactati notariatul respectiv.