Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Depasire pe linia continua
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Depasire pe linia continua

Buna ziua,

Mi-a fost suspendat permisul pentru depasirea pe linia continua. Am primit dovada pentru 15 zile.
De cind se contorizeaza perioada de suspendare de 30 zile (de la retinerea permisului sau de la expirarea dovezii) ?
Trebuie sa mai dau vreun examen ?

Multumesc anticipat.
De la data expirarii dovezii.
trebuie sa mai dau vreun examen sau pur si simplu ma prezint si le cer permisul inapoi ?
Dupa 30 de zile mergeti cu autorizatia de circulatie la pol orasului de unde faceti parte si va redobanditi permisul fara Atentie unele orase trimite permisele prin posta.