avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Depasire pe linia continua
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Depasire pe linia continua

Buna ziua,

Mi-a fost suspendat permisul pentru depasirea pe linia continua. Am primit dovada pentru 15 zile.
De cind se contorizeaza perioada de suspendare de 30 zile (de la retinerea permisului sau de la expirarea dovezii) ?
Trebuie sa mai dau vreun examen ?

Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: jannet , utilizator 19:49, 17 Mai 2010
De la data expirarii dovezii.
trebuie sa mai dau vreun examen sau pur si simplu ma prezint si le cer permisul inapoi ?
Dupa 30 de zile mergeti cu autorizatia de circulatie la pol orasului de unde faceti parte si va redobanditi permisul fara Atentie unele orase trimite permisele prin posta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Redobandire permis Iosif U. Iosif U. Redobandire permis. In situatia mea, permisul mi-a fost suspendat in 29.12.2021 cu drept de circulatie pana i n 13.01.2022. Am fost informat de ofiterul care ... (vezi toată discuția)
Permis de conducere suspendat c0nteazza c0nteazza Hristos a Inviat! În data de 9.04.2017 mi-a fost suspendat permisul pe 3 luni de zile din cauza depășirii limitei de viteză.Am fost depistat cu 144 Km/h ... (vezi toată discuția)
Suspendare permis pe 90 de zile B-EG B-EG Buna ziua! Mi-a fost retinut permisul de conducere 90 de zile pentru alcool 0.27 mg/l. Am depus contestatie fiindca am nevoie de permis in perioada ... (vezi toată discuția)