Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... conditii de admitere in profesia de avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

conditii de admitere in profesia de avocat

Buna ziua!

Am urmatoarea intrebare: pentru admiterea in Baroul Bucuresti, este necesar ca domiciliul solicitantului sa fie in Bucuresti?
Art. 15 din Statutul profesiei de avocat nu distinge in acest sens, in speta, ca domiciului solicitantului sa fie in cirmuscriptia baroului la care solicita admiterea.
Multumesc!
nu trebuie sa aveti domiciliul in bucuresti.
Nu are nicio importanta locul de domiciliu...BAFTA!

avocat Radu Stan
Cabinet de Avocat "Stan Petru Radu", Avocat