avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... comisia legii 18/91
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

comisia legii 18/91

buna ziua , unde gasesc arhiva comisiei de aplicare a legii 18/91 ? au avut un proces cu o persoana care revendica un teren acest proces a inceput in 2004 si as vrea sa stiu finalizarea acestui proces, pentru ca eu am in cf acea notare iar in arhiva jud dosarul notat este al proces. Comisia asta nu trebuie sa aiba finalizarea acestui proces in arhiva lor?
Cel mai recent răspuns: Cristian Fara , Expert cadastru autorizat ANCPI / OCPI 10:51, 19 Mai 2010
-arhiva comisiei de aplicare a lg 18/91 din comun X se afla laPrimaria comunei X.
-dar dvs cautati un act notat in CF! il gasiti in arhiva Cartii Fuciare - la Sediul BCPI
, acolo pe langa "notarea" in foaia CF se gaseste si actul care astat la baza notarii!
- daca in acel act care a stat la baza notarii e un numar de dosar gresit, va adresati celui care a intocmit actul.
( in extrasul de CF e scris uneori nr incheieri care a stat la baza notarii procesului, nu
numarul dosarului procesului.)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire aledical aledical buna ziua revin cu o intrebare ; am mostenit un teren din partea mamei in 2005 pe baza titlului de proprietate am intabulat terenul care a durat 3 ani ,la ... (vezi toată discuția)
Probleme la intabulare aledical aledical AM UN TEREN INTABULAT 2008 SI O NOTARE IN CF ,REVENDICATOR CU COMISIA APLICAREA LEGII 18/91 DIN 2004. AM LUAT LEGATURA CU REVENDICATORUL CARE MA INTREBAT CE ... (vezi toată discuția)
Notare cf aledical aledical Am o problema daca ma poate ajuta cineva; amun teren mostenire am intabulat terenul in 2008 fara nici o problema dar cind am cerut un extras cf am observat ca ... (vezi toată discuția)