Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... comisia legii 18/91
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

comisia legii 18/91

buna ziua , unde gasesc arhiva comisiei de aplicare a legii 18/91 ? au avut un proces cu o persoana care revendica un teren acest proces a inceput in 2004 si as vrea sa stiu finalizarea acestui proces, pentru ca eu am in cf acea notare iar in arhiva jud dosarul notat este al proces. Comisia asta nu trebuie sa aiba finalizarea acestui proces in arhiva lor?
-arhiva comisiei de aplicare a lg 18/91 din comun X se afla laPrimaria comunei X.
-dar dvs cautati un act notat in CF! il gasiti in arhiva Cartii Fuciare - la Sediul BCPI
, acolo pe langa "notarea" in foaia CF se gaseste si actul care astat la baza notarii!
- daca in acel act care a stat la baza notarii e un numar de dosar gresit, va adresati celui care a intocmit actul.
( in extrasul de CF e scris uneori nr incheieri care a stat la baza notarii procesului, nu
numarul dosarului procesului.)