Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... solutionare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

solutionare

Buna ziua,
Exista un dosar penal cu acuzatia de calomnie, partile s.au inteles, dar dosarul a ajuns la parchet unde s.a dispus NUP, ce urmeaza acum: amenda administrativa, amenda penala sau alte declaratii si multa bataie de cap,
Va multumesc anticipat pt raspuns
Mergeti la parchet si solicitati comunicarea solutiei.

av. Dalila Herescu
Mi s.a comunicat ca dosarul nu mai exista la parchet ci la DIICOT, si ca sa astept solutionarea cazului, intre timp trebuie sa parasesc tara pt cateva zile, e posibil sa am vreo surpriza la aeroport ??, please help
Nu aveti ce surprize sa aveti la aeroport.
In aceste situatii,in cel mai rau caz politia aplica amenzi.
Cam aacesta este finalitatea unor astfel de seizari,avand in vedere si cele aratate mai sus de distinsele d-ne avocat.