Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... actiune judecatorie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

actiune judecatorie

In data de 28.04.2010 am avut citatie pentru un proces in care am dat in judecata o firma pentru a-mi recupera debitele (eu persoana juridica). Pe portal imi apare : declina competenta de solutionare a cererii in favoarea Judecatoriei Petrosani. Ce inseamna? Ce trebuie eu sa fac in continuare? Mentionez ca nu am primit nimic pe posta, doar ce am citit pe portal.
Inseamna ca din oficiu instanta sesizata a declinat in favoarea instantei competente solutionarea cererii.
O sa fiti citat de catre jud. Petrosani
dosarul dvs se va judeca la petrosani.
banuiesc ca firma pe care ati dat-o in judecata are sediul si se afla in raza de competenta a judecatoriei petrosani si in mod normal competenta solutionarii este la instanta unde a avut ultimul domiciliu (sau sediu) paratul