avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită leasing - executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

leasing - executare silita

am luat un logan in leasing in 2008 de la rci leasing si nu am mai putut plati ratele masina a fost recuperata de rci leasing cu rezilierea contractului bun pe data de 22 05 2010 am primit de la executor sa platesc suma de 4880 euro si 3500 ron ca altfel ma executa silit ce pot face sa ii dau in judecata si daca am cistig de cauza ca masina au recuperato intacta cum am luato va multumesc astept raspuns :stunned::stunned:
Cel mai recent răspuns: bigbos , utilizator 21:39, 23 Mai 2010
Nu stiu ce clauze contine contractul de leasing, dar mi se pare ca este vorba de un abuz din partea firmei de leasing din moment ce d-voastra sunteti pagubitul platind o serie de rate pe care nu le veti mai putea recupera.Aceste sume cred ca reprezinta penalitati si rata la asigurare pe o anumita perioada.
In primul rand ar trebui sa introduceti la instanta o contestatie la executarea inceputa pentru a nu pierde termenul de 15 zile prevazut de lege.
Apoi cred ca ar trebui sa apelati la serviciile unui avocat, care va putea verifica care sunt clauzele contractului si cum va poate ajuta.
ms ptr sfat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua bigbos bigbos am si eu o intrebare am avut un leasing auto si nu am dus pina la capat iar cei de la rci leasing au reziliat contractul si masina au recuperato de la mine ... (vezi toată discuția)
Executarea silita; leasing auto bigbos bigbos pe scurt am avut un leasing auto si m-au executat silit eu le-am platit datoria cit au cerut si la scurt timp dupa achitarea sumei am primit o factura cu ... (vezi toată discuția)
Rca la contract leasing pf bijouxxx75 bijouxxx75 in 2007 am incheiat un contract de leasing pe persoana fizica pt. o DACIA Logan la RCI Leasing deabia dupa ce am semnat actele am gasit si \"chicitele\" ... (vezi toată discuția)