Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pot sa-mi schimb denumirea ca PFA?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pot sa-mi schimb denumirea ca PFA?

Buna ziua, sunt PFA si pe certificatul de inregistrare e trecut numele meu urmat de PFA. As dori sa stiu daca imi pot schimba denumirea - si implicit actele - cu ceva mai atractiv pentru piata. A fost doar o scapare de-a mea sau legal orice persoana fizica autorizata trebuie sa figureze la Registrul Comertului cu nume propriu?

Legea nr. 26/1990

Art. 31. - (1) Firma unui comerciant, persoana fizica, se compune din numele comerciantului scris in intregime sau din numele si initiala prenumelui acestuia.

Ec.Angelica-Ana Pop , Contabil