avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare act identitate PFA deja infiintat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare act identitate PFA deja infiintat

Buna ziua,

Sunt PFA de cateva luni, dar intre timp mi-am schimbat numele si, implicit, actul de identitate. Este necesar sa schimb si actele PFA-ului ?

Va multumesc,
Laura Marica
Cel mai recent răspuns: Avocat FLORENTINA ALBU , Avocat 23:45, 21 Iulie 2009
Da, potrivit Legii nr.26/1990 privind registrul comertului:
Art.31
Firma unui comerciant, persoana fizica, se compune din numele comerciantului scris în întregime sau din numele si initiala prenumelui acestuia.

Trebie sa va adresati ORC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rezervare nume pfa 2dsmart 2dsmart Buna seara pentru PFA pot sa-mi rezerv orice nume disponibil? cum va fi titulatura nume_rezervat PFA? Va multumesc (vezi toată discuția)
Pot sa-mi schimb denumirea ca pfa? Valc Valc Buna ziua, sunt PFA si pe certificatul de inregistrare e trecut numele meu urmat de PFA. As dori sa stiu daca imi pot schimba denumirea - si implicit actele - ... (vezi toată discuția)
Denumire legala i.i. Maria_Minulescu Maria_Minulescu Salut! Mi-am scos o rezervare de denumire pentru o intreprindere individuala. Denumire: Maria Minulescu - Marketer II. Pentru ca Maria Minulescu II, nu era ... (vezi toată discuția)