Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare act identitate PFA deja infiintat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare act identitate PFA deja infiintat

Buna ziua,

Sunt PFA de cateva luni, dar intre timp mi-am schimbat numele si, implicit, actul de identitate. Este necesar sa schimb si actele PFA-ului ?

Va multumesc,
Laura Marica
Da, potrivit Legii nr.26/1990 privind registrul comertului:
Art.31
Firma unui comerciant, persoana fizica, se compune din numele comerciantului scris în întregime sau din numele si initiala prenumelui acestuia.

Trebie sa va adresati ORC.