avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... mai multe intrebari
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

mai multe intrebari

1.ce adaos comercial maxim poate practica un pfa dar un depozit en-gros?trebuie depusa declaratie la finante ptr cota de adaos comercial practicat?
2.un srl depozit en-gros poate trece in IFdar sa practice tot comertul en-gros?
3IF-ul are voie de angajati?
4 contabilitatea la IF se tine in partida simpla sau dubla?
Cel mai recent răspuns: oprea_rodica68 , utilizator 08:10, 26 Mai 2010
1. În cazul pfa, cu privire la adaosul comercial se respecta aceleasi prevederi ca la societatile comerciale.
2. Ca pfa se poate desfasura comert cu ridicata.
3. Întreprinderea familială nu poate angaja terţe persoane cu contract de muncă.
4. Contabilitatea la IF se tine in partida simpla.
bine dar care este adaosul comercial maxim practicat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Discutii juridice oprea_rodica68 oprea_rodica68 care este adaosul maxim practicat de un pfa,dar de un srl ? un srl neplatitor de tva poate tine contabilitate in partida simpla? dintre PFA.IND ... (vezi toată discuția)
Pfa, ii sau srl? luca_claudia72 luca_claudia72 as dori sa-mi deschid un magazin cu haine si incaltaminte second hand. care din cele 3 forme ar fi mai indicat pfa, ii sau srl? (vezi toată discuția)
Pfa poate angaja? petronela_marila petronela_marila BUNA ZIUA.AM UN PFA MAGZIN DE IMBRACAMINTE.POT SA-MI ANGAJEZ SOTUL SOFER CU CONTRACT DE MUNCA INDIVIDUAL?DIN CATE AM CITI IN OG.44/2008 ATATA TIMP CAT AM FAPTE ... (vezi toată discuția)