Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... mai multe intrebari
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

mai multe intrebari

1.ce adaos comercial maxim poate practica un pfa dar un depozit en-gros?trebuie depusa declaratie la finante ptr cota de adaos comercial practicat?
2.un srl depozit en-gros poate trece in IFdar sa practice tot comertul en-gros?
3IF-ul are voie de angajati?
4 contabilitatea la IF se tine in partida simpla sau dubla?
1. În cazul pfa, cu privire la adaosul comercial se respecta aceleasi prevederi ca la societatile comerciale.
2. Ca pfa se poate desfasura comert cu ridicata.
3. Întreprinderea familială nu poate angaja terţe persoane cu contract de muncă.
4. Contabilitatea la IF se tine in partida simpla.
bine dar care este adaosul comercial maxim practicat?