Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale discutii juridice
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

discutii juridice

care este adaosul maxim practicat de un pfa,dar de un srl ?

un srl neplatitor de tva poate tine contabilitate in partida simpla?

dintre PFA.IND NDIVIDUALA.IF AF CARE POATE ANGAJA TERTI CU CARTE DE MUNCA?
Va raspund la primele doua intrebari:

1. nu exista nicio restrictie legala asupra adaosului; el e "reglementat" de catre piata (prin legea cererii si ofertei).
2. SRL-ul, chiar "neplatitor de TVA" trebuie sa tina contabilitatea in partida dubla.

Succes!