Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... plata timbru
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

plata timbru

am primit sentinta si am constatat ca nu mi s-au acordat toate cheltuielile de judecata si dobanda ceruta .mi s-a recomandat sa fac recurs sa cer plata integrala a cheltuielolor de judecata si dobanda pentru bani ,dar ca trebuie sa achit pentru acest lucru o alta taxa de timbru.as vrea sa stiu daca e necesara o noua taxa timbru pentru dobanda ???de asemeni as vrea sa stiu in ce conditii o taxa de timbru achitata se poate recupera fara a mai face recurs la instanta judecatoreasca?
in ce conditii se platesc cheltuielile de transport.le-am solicitat dar nu mi s-au acordat pe motiv ca sunt achitate cu o zi inainte de proces si de pe card pe alt nume ?(ginere)
Cititi cu atentie motivarea hotararii daca aceasta s-a redactat, iar daca nu se motiveaza neacordarea acestor sume, faceti recurs pentru acest motiv. ;)