Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datorie banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datorie banca

buna seara! am un card de la [EDITAT] ( de cumparaturi), nu am mai platit de cateva luni suma minima de plata, iar azi m-a sunat un angajat de la banca care mi-a spus ca am de plata in acest moment 1000 ron deoarece s-a trecut ca restanta intreaga suma. Mi-a spus ca trebuie sa platesc 250 ron maine deoarece in caz contrar maine oricum sunt programata sa vina executorul la mine acasa.
vreau sa stiu daca poate fi adevarat acest lucru fara o instiintare inainte sau a fost doar o amenintare sa ma sperie.
multumesc!
ContSters20980, utilizator
in principiu, executarea silita este precedata de o somatie;
probabil ca executorul nu va veni maine, insa daca nu platiti suma restanta, va veni
teebuie sa citesti cu atentie contractul pe care l-ai semnat cu banca sa vezi ce obligatii iti revin in caz de depasire data scadenta
multumesc
@valentinaaa

interventie moderator

Buna dimineata,
Va rog frumos sa stergeti denumirea societatii bancare implicate in discutie.Va amintesc faptul ca in acest forum se discuta ideea si nu persoana juridica.
Multumesc frumos pentru intelegere.:)