Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Partaj - cerere de interventie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Partaj - cerere de interventie

buna ,se pot face in cadrul partajului doua cereri de interventie in nume propriu ;i alaturat cu reclamantul
Da, se pot face cereri de interventie.
multumesc ,dl beleca indicat ar fi cerere de interventie in interes alaturat pt a nu plati taxa insa mi/e teama ca o respinge daca nu este specificat expres si propriu ce parere aveti?
Daca ne dati mai multe detalii legate de partile in litigiu si de obiectul acestuia, putem sa formulam o opinie precisa. In ce priveste cererea accesorie, aceasta are avantajele si dezavantajele ei, in sensul ca, apoi, veti fi tinut de apararile reclamantului, fara a putea formula propriile aparari, cai de atac, etc.
iertati/ma d/na Laura sunt stagiara si nu am maestru nu mi/am permis am facut ippa intampin dificultati intro speta deoarece clientul doreste intrun singur proces partaj si doua perfectari a 2 contracte de v/c sub semnatura privata .binenteles clientul pune in discutie toate toate posibilitatile pt.reducerea cheltuielilor si trabuie sa aleg intre actiunea oblica si partaj cu interventie?
buna .
eu iti recomand varianta partajului cu interventie .