Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Specializare in drept informatic
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Specializare in drept informatic

Buna ziua,

Sunt absolvent de drept si de informatica si ma gandesc sa ma specializez in domeniul licentelor software. In prezent lucrez ca si programator si sunt mereu intrebat cu privire la o licenta sau alta open source (GPL sau LGPL) sau comericala. As dori sa pot raspunde in mod avizat la acest gen de intrebari si chiar sa imi iau o autorizare ca expert in licente software. Ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru a obtine o autorazatie de acest gen?

Va multumesc.
buna ziua,

in prezent exista posibilitatea unor programe postuniversitare in domeniul informatic, din ce cunos le gasiti la ASE, Academia de Politie si la Politehnica.

trecand peste aceste modalitati de perfectionare, nu stiu sa existe o acreditare sau autorizatie insa practica in domeniu aduce in timp o notorietate.