Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... clauze contract cesiune dr autor
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

clauze contract cesiune dr autor

buna ziua.
in situatia in care clauza se priveste cesiunea dr de autor nu este clara si nu contine toate prevederile din lege, clauza respectiva este nula?
in legea 8/96 scrie ca (,) contractul de cesiune se poate rezilia dc nu cotnine clauzele prevazute de lege, insa daca acest contract de cesiune se rezuma doar la o clauza inserata intr-un contract de prestari servicii, care e situatia?
multumesc anticipat
multumesc frumos pt link, dar il aveam:)
am facut o cautare extinsa pe acest subiect, dar cum nu am gasit ceva concret-si anume un text de lege care sa prevada sanctiunea nulitatii, am apelat la forumisti:)