Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Galagie tot timpul politia nu face nimic
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Galagie tot timpul politia nu face nimic

Am o problema, cartierul in care stau este in mod normal linistit, doar ca fix unde se termina blocurile este o casa veche in care traiesc aproximativ 20 de tigani care fac galagie tot timpul seara de seara si la 2-3 noaptea, vin si altii se si bat, urla injura asculta muzica tot timpul, nu pot sa mai suport cum vine si vara acuma e prea cald ca sa stai cu geamurile inchise. De fiecare data cand a venit politia i-au luat la injuraturi pe politisti s-au facut ca sar la bataie ideea e ca politia nu a facut nimic, vreau sa stiu daca se poate face ceva, daca toti din cartier ar putea semna ceva prin care sa ii oblige sa se mute in alta parte macar. Nu mai pot sa mai suport o tin de cativa ani asa va rog mult sa imi spuneti daca se poate face ceva
Sesizati cele intamplate,inclusiv imobilismul politistilor chemati in ajutor la organul ierarhic superior al acestora si solicitati interventia acestuia pentru a se aplica legea(legea nr,61/1992)
Sesizati aceste aspecte la seful politiei, primar, prefect... Gasiti adresele lor si trimiteti sesizarile pe internet.