Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... refacerea documentelor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

refacerea documentelor

salut,muncesc in strainatate si doresc sa-mi schimb permisul de conducere si cartea de identitate,permisul vreau sa-l schimb pt ca vreau sa-l am pe cel international si pt ca cel vechi este pe o adresa unde eu nu mai locuiesc de 8 ani,iar c.i. vreau s-o schimb pt ca a fost facuta prin procura si de fiecare data cand vin sau plec din tara am probleme.venind in romania in luna iulie pentru 3 zile lasand toate documentele necesare(in afara de c.i. si permis de conducere vazand ca am nevoie de ele in italia)iar apoi in luna august sa vin a doua oara pt a le ridica de la politie.credeti ca s-ar putea face o chestie de acest gen?multumesc
ContSters20980, utilizator
Da , le puteti face fara probleme . Mai nou permisul de conducere se transmite prin posta .... la adresa de domiciliu .
Adrian Marin, Consilier juridic