Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... partaj: formarea gresita a loturilor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

partaj: formarea gresita a loturilor

Cum de este posibil ca din mostenitor cu cota 1/2 la iesirea din indiviziune, instanta de judecata a dat casa, curtea cu toate constructiile si pamanturile productive paratului iar reclamanta s-a ales cu terenurile neproductive? Cum de este posibil ca un expert tehnic sa spuna ca nu este aceea casa care trebuie impartita cand tot satul stie ca aceea este casa? Cum este posibil ca un expert sa ia mostenirea si sa o atribuie paratului iar reclamtul sa ii plateasca o mare suma de bani ca a pierdut procesul de iesire din indiviziune? Cum se pot numi acesti oameni ? In ce categorie pot fi incadrati acesti judecatori?
de ce n-ati facut obiectiuni la expertiza, sau sa cereti alta expertiza? atacati hot
elisoara_toma@yahoo.com a scris:

Cum de este posibil ca din mostenitor cu cota 1/2 la iesirea din indiviziune, instanta de judecata a dat casa, curtea cu toate constructiile si pamanturile productive paratului iar reclamanta s-a ales cu terenurile neproductive? Cum de este posibil ca un expert tehnic sa spuna ca nu este aceea casa care trebuie impartita cand tot satul stie ca aceea este casa? Cum este posibil ca un expert sa ia mostenirea si sa o atribuie paratului iar reclamtul sa ii plateasca o mare suma de bani ca a pierdut procesul de iesire din indiviziune? Cum se pot numi acesti oameni ? In ce categorie pot fi incadrati acesti judecatori?

:offtopic: Interventie moderator. Aceasta sectiune din forum este folosita pentru a raspunde unor intrebari care vizeaza probleme juridice legate de dreptul civil si de procedura civila. Interogatiile dumneavoastra retorice nu pot sa primeasca raspuns pentru ca vizeaza alte probleme decat cele legate de dreptul civil. Incercati sa ne spuneti ce doriti exact sa stiti (afara de cum trebuie numiti judecatorii care v-au nemultumit) si poate va raspundem cu un sfat folositor.
Adalbert Gabriel Gazdovici, Avocat