Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj

Incepand cu data de 1 iulie 2010 voi incepe sa`mi pregatesc actele pentru somaj,eu am adresa in buletin in judetul Olt,viza de flotant care o am in Bucuresti imi expira la jumatatea lunii iunie,ce pot face pentru a incasa somajul si de unde il pot incasa
1. Legea 76/2002 spune ca actele pentru somaj se depun la Agentia de Somaj de care apartine solicitantul prin domiciliu sau resedinta.
2. Daca viza de resedinta (flotant)din Bucuresti expira si nu o mai puteti prelungi atunci actele le depuneti la AJOFM din judetul Olt, unde aveti domiciliul.