avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... BENEFICIEZ DE SOMAJ DACA AM DOMICILIUL IN ALT JUDET?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

BENEFICIEZ DE SOMAJ DACA AM DOMICILIUL IN ALT JUDET?

Buna ziua!

Postul pe care lucrez se preconizeaza a se desfiinta. Momentan lucrez in Iasi iar domiciliul meu este in judetul Vrancea. Beneficiez de somaj in Iasi sau trebuie sa ma duc la AJOFM Focsani unde imi este domiciliul? Unde trebuie sa imi depun dosarul?la care agentie?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 16:01, 25 Octombrie 2012
1. Daca aveti resedinta (cu viza de flotant) in Iasi depuneti actele la Agentia de Somaj din Iasi.

2. Daca nu, atunci mergeti la Agentia de Somaj de care apartine localitatea dvs. de domiciliu din Vrancea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj speedy_emilian speedy_emilian Incepand cu data de 1 iulie 2010 voi incepe sa`mi pregatesc actele pentru somaj,eu am adresa in buletin in judetul Olt,viza de flotant care o am in Bucuresti ... (vezi toată discuția)
Somaj AnnaM AnnaM Ca o conditie pentru a beneficia de somaj este: - să fii înregistrat la Agenţiile de Ocupare a Forţei de Muncă în a cărui rază teritorială îţi ai ... (vezi toată discuția)
Acordare somaj simonaelena2 simonaelena2 Am o intrebare, am termiant studiile sia s vrea sa imi depun acetele pentru somaj numai ca eu am domiciliu intr-un judet si viza de flotant in alt judet, as ... (vezi toată discuția)