Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... BENEFICIEZ DE SOMAJ DACA AM DOMICILIUL IN ALT JUDET?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

BENEFICIEZ DE SOMAJ DACA AM DOMICILIUL IN ALT JUDET?

Buna ziua!

Postul pe care lucrez se preconizeaza a se desfiinta. Momentan lucrez in Iasi iar domiciliul meu este in judetul Vrancea. Beneficiez de somaj in Iasi sau trebuie sa ma duc la AJOFM Focsani unde imi este domiciliul? Unde trebuie sa imi depun dosarul?la care agentie?
1. Daca aveti resedinta (cu viza de flotant) in Iasi depuneti actele la Agentia de Somaj din Iasi.

2. Daca nu, atunci mergeti la Agentia de Somaj de care apartine localitatea dvs. de domiciliu din Vrancea.