Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Comert ambulant cu covrigi
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Comert ambulant cu covrigi

Poate cineva sa ma ajute,

Vreau sa folosesc pentru vanzarea covrigilor tineri care sa aiba legat in fata un cos si care sa se plimbe prin oras cu el.
1. De ce documentatie am nevoie avand in vedere ca am deja o societate comerciala.
2.Vanzatorul trebuie sa detina cu el o casa de marcat sau se poate folosi de sistemul de vanzare (vending) care nu emite bon fiscal. In strainatate se numeste " VENDING MOBIL"

Va multumesc
Am vazut ca si in Romania se practica acest serviciu.Incercati la Primaria de care apartineti sa va luati autorizatia pentru acest serviciu .
Mult succes,
Multumesc pentru raspuns prompt, dar intentionez sa am 20-30 vanzatori ce fac cumpar la toti case de marcat ???
Cum ati rezolvat problema pana la urma ?Ati cumparat case de marcat ?Va rog informatii despre serviciul mobile vending.
Va multumesc