avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 840 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ACORDUL VECINILOR ESTE OBLIGATORIU ???
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ACORDUL VECINILOR ESTE OBLIGATORIU ???

As dori sa stiu daca pentru infiintarea unui SRL cu activitate medicala, intr-un spatiu inchriat ,este necesar acordul vecinilor.Mentionez ca vreau sa inchiriez o casa,singur in curte,iar casele vecine sunt la 10 metri de aceasta.Multumesc anticipat ptr. raspunsuri
Cel mai recent răspuns: Corina Capotã , Avocat 21:56, 8 Mai 2007
nu ai nevoie de nici un acord al vecinilor:))
Raspunsul unic este: NU.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, intrebarea mea tine de inchirere prin regimul hotelier ... Valentin I Valentin I Bună ziua, intrebarea mea tine de inchirere prin regimul hotelier prin Booking. Locuiesc la casa, singur in curte, vecinul meu locuiește tot la casa,casa ... (vezi toată discuția)
Inchiriere spatiu, curte comuna, 2 proprietari luxa.roman luxa.roman Buna ziua; Suntem 2 proprietari in curte (curtea fiind COMUNA), unul dintre proprietari vrea sa-si inchirieze partea lui de casa (partea dinspre strada) unei ... (vezi toată discuția)
Sediu firma fara acordul vecinilor direct afectati - unde reclam ? Cristina37 Cristina37 Buna ziua, Am un vecin deasupra apartamentului meu care si-a facut sediu / punct de lucru fara acordul meu. Ce pot face deoarece nu sunt de acord ca el sa ... (vezi toată discuția)