Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... viza somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

viza somaj

Trebuia sa pun viza la somaj ieri 03.06. si am uitat .Ce mi se poate intampla? si ce mai pot face ...multumesc
mergeti luni!
daca nu s-a operat suspendarea azi, poate trece cu vederea.
daca s-a operat suspendare, pierdeti 1 zi de somaj dar nu pierdeti nimic in continuare.
nu amanati insa sa mergeti luni la somaj
Pregatiti-va cu o motivare care sa tina: nu v-ati simtit bine si nu v-ati dus la doctor, ati fost plecat din localitate sa va gasiti ceva de lucru etc.
Greseala se plateste ...nu ma deranjaza daca nu mi se plateste o zi imi este teama sa nu pierd somajul definitiv... daca duc o adeverinta (nu concediu medical) de la medicul de familie ar fi o scuza ..multumesc