avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... viza somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

viza somaj

Trebuia sa pun viza la somaj ieri 03.06. si am uitat .Ce mi se poate intampla? si ce mai pot face ...multumesc
Cel mai recent răspuns: kytina , utilizator 18:24, 4 Iunie 2010
mergeti luni!
daca nu s-a operat suspendarea azi, poate trece cu vederea.
daca s-a operat suspendare, pierdeti 1 zi de somaj dar nu pierdeti nimic in continuare.
nu amanati insa sa mergeti luni la somaj
Pregatiti-va cu o motivare care sa tina: nu v-ati simtit bine si nu v-ati dus la doctor, ati fost plecat din localitate sa va gasiti ceva de lucru etc.
Greseala se plateste ...nu ma deranjaza daca nu mi se plateste o zi imi este teama sa nu pierd somajul definitiv... daca duc o adeverinta (nu concediu medical) de la medicul de familie ar fi o scuza ..multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj si sarcina madalyna_kiss_21 madalyna_kiss_21 BUNA, SUNT INSARCINAT IN 22 DE SAPTAMANI SI SUNT IN SOMAJ DE 2 LUNI. SOMAJUL AR TREBUI SA-L IAU PANA PE 2 AUGUST IAR EU AR TREBUIII SA NASC DUPA 15 AUGUST. AM ... (vezi toată discuția)
Am uitat sa merg la viza de somaj 1603 1603 Ce se intampla daca am uitat sa merg sa mi se puna viza pe carnetul de somaj in ziua in care trebuia. Ce trebuia sa fac in continuare pentru a beneficia de ... (vezi toată discuția)
Malpraxis lili5 lili5 In luna mai am internat pe tatal meu la sectia interne a spitalului municipal cu diagnostic stabilit LEUCEMIE. timp de 3 luni a primi tratament cu LEUCHERAN ... (vezi toată discuția)