Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozite
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozite

buna,
ce se intampla in cazul in care contribuabilii (pers. fizice si juridice) nu depun la termen declaratiile privind impozitele. Care este sanctiunea sau penalizarea?
Sanctiunile sunt in mare intre 400 si 12000 ron. Depinde de declaratie !