Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reintoarcere din ccc
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reintoarcere din ccc

buna,
as avea o intrebare. acum sunt in ccc iar fetita implineste 2 ani pe 1 august.cartea de munca imi este suspendata de la firma la care am lucrat cu data de 12 septembrie pt ca am avut concediu postnatal de 42 de zile. eu cand trebuie sa ma intorc la lucru:din 1 august sau din 12 septembrie?va multumesc.
Dvs va veti intoarece la serviciu a doau zi dupa ce fetita implineste 2 ani. Deci, pe 2 august.
Este bine ca inainte sa va intoarceti cu cateva zile sa depuneti la firma o cerere de incetare a suspendarii incepand cu data de 2 august cadn veti reveni la serviciu.
Trebuie sa reveniti la munca incepand cu data de 2 august (ziua urmataore celei in care copilul implineste 2 ani).