Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... disciplina in constructii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

disciplina in constructii

Am un vecin care are o constructie pe hotar cu mine. De curand s-a apucat sa-si consolideze si extinda aceasta constructie care in prezent este prevazuta cu geamuri inspre(cu vederea ) curtea mea . Vrea sa construiasca o cladire cu 2 nivele pt a o inchiria.
Am avut o discutie cu el si a zis ca o sa puna geamuri mate...dar acum doi ani si-a mai extins o cladire (care este comuna cu alt vecin) si acele geamuri sunt mate dar..SE DESCHID si putem binemerci sa stam de vorba cu stapanul casei fara probleme. In plus, la constructia comuna cu vecinul din fata, acoperisul este aplecat in ambele parti si iarna toata zapada se prabuseste pe casa acestuia ..
Tinand cont de antecedentele cu vecinul , ce ma sfatuiti sa fac?
Petitie la Primarie, apoi chemat in instanta pentru o actiune de a face.